132435
ііііііііііііііііііііііііііііііііі
Анатолій: Ласкаво просимо на канал "Садок Вишневий"! Якщо ви тут вперше, не забудьте підписатися та натиснути на дзвіночок, щоб не пропустити нові публікації. А зараз давайте зануримося у відео. Готові? Тоді почнімо! [музика]
Анатолій: Вітаю, друзі! Це студія "Садок Вишневий", я – Анатолій. У мене сьогодні в гостях військовослужбовець, боєць третьої штурмової – Володимир Смогитель. Пане Володимире, добрий день!
Володимир: Вітаю всіх!
Анатолій: Ми сьогодні з паном Володимиром будемо говорити про міжнародну зовнішню політику. Я зокрема буду намагатися з’ясувати, що означає політична поведінка Дональда Трампа: чи це його особиста поведінка, наскільки вона узгоджується з міжнародною політикою Сполучених Штатів Америки? А також ми поговоримо про те, як реагувати суспільству і як нам ставитися до ініціатив Трампа та наших зовнішніх партнерів, зокрема Європи, щодо перемир’я.
Чому я хочу говорити саме з вами, пане Володимире? Тому що у нас великі проблеми з американістами і з людьми, які займаються міжнародною політикою. Я нагадаю, що Володимир Смогитель – не просто військовослужбовець, а людина, яка прожила 29 років у Сполучених Штатах Америки і знає американське суспільство зсередини. Його погляди не завжди збігаються з думками відомих дипломатів та політиків, наприклад, з тим же Клімкіним.
Отже, я передаю вам слово і ставлю перше запитання. Поведінка Дональда Трампа – це його особистий стиль чи політична стратегія, яка узгоджується з інтересами США? І наскільки нам потрібно дивуватися його діям?
Володимир: Дуже хороше питання. І відразу хочу сказати, що в мене гостра реакція на всіх блогерів і експертів, які обговорюють дії Трампа, виходячи лише з його особистих якостей. Мовляв, якщо він щось сказав – це означає, що він неосвічений, грубий, некультурний. Ідея про те, що "нам просто потрібно дочекатися наступного президента і все буде гаразд" – це підхід людей, які не розуміють, як працює американська політика.
Анатолій: Тобто ви вважаєте, що Трамп – це не випадковість, а закономірність?
Володимир: Абсолютно! Американська зовнішня політика – це не рішення однієї людини. Вона формується інституціями, лобістами, корпораціями. Трамп – це лише один з виразників цієї політики. Він говорить і робить те, що відповідає інтересам певних груп впливу в США.
Анатолій: А що ж тоді сталося під час зустрічі Трампа і Зеленського? Адже після цієї зустрічі Ліндсі Грем, який був одягнений у жовто-блакитну краватку, заявив, що він повністю підтримує Трампа. Це виглядає як певний сигнал.
Володимир: Так, і це дуже показовий момент. Грем прийшов у символічному одязі, але після зустрічі дав чіткий меседж: "Я за Трампа". Це означає, що між друзями України і умовними друзями Путіна існує консенсус щодо майбутнього України. І цей консенсус, очевидно, передбачає тиск на Зеленського.
Анатолій: А чи можемо ми припустити, що саме відбувалося за зачиненими дверима? Про що вони говорили?
Володимир: Президент Зеленський відмовився відповідати на це питання, заявивши, що це "для істориків". Але для мене особисто очевидно, що йому поклали на стіл ту ж саму угоду, що й раніше – угоду, яка фактично передбачала поступки Росії в обмін на певні економічні преференції. Зеленський відмовився її підписати. Трамп, своєю чергою, розраховував на те, що зможе психологічно натиснути на Зеленського, змусити його виглядати слабким і поступливим.
Анатолій: Тобто ви вважаєте, що США хочуть змусити нас піти на поступки?
Володимир: Саме так. Війна почалася з того, що нам за зачиненими дверима сказали: "Вам треба домовитися з Путіним". І зараз вони відкрито говорять те саме. Просто тепер вони більше не маскують свої справжні наміри.
Анатолій: Чи Зеленський це розуміє?
Володимир: Думаю, що так. Судячи з його втомленого вигляду, він це вже усвідомив. Але проблема в тому, що він оточений профнепридатними людьми, які не розуміють Америку і не вміють вести переговори на належному рівні.
Анатолій: Що ж нам робити? Які можуть бути варіанти виходу з цієї ситуації?
Володимир: Єдиний вихід – це перемога. Якщо ми зараз зупинимось, Росія зможе продати це як свою перемогу, і війна повториться. Наша задача – не допустити, щоб Путін міг представити це своїм громадянам як виграш.
Анатолій: Тобто жодних компромісів?
Володимир: Жодних. Наша переговорна позиція має бути жорсткою: або кордони 1991 року, або війна продовжується.
Анатолій: Добре, пане Володимире, дякую вам за розмову. Думаю, що ми ще не раз повернемося до цієї теми.
Володимир: Дякую за запрошення. Слава Україні!
Анатолій: Героям слава! Це був "Садок Вишневий". До наступних зустрічей!