Піраміда управління часом Б. Франкліна
Система планування дня Б. Франкліна універсальна, оскільки включає в себе комплексні завдання, які ми робимо протягом дня. Головне в правильному управлінні своїм часом – це правильно розставляти пріоритети за принципом «Терміново-Важливо», і тоді ми зможемо досягати поставлених цілей.
Ви любите життя? Тоді не витрачайте марно часу, бо це матеріал, із якого зроблене життя.
Бенджамін Франклін
Саме з цієї цитати хочеться почати статтю з управління часом. Успішні люди завжди вміють планувати та розподіляти свій час, і в цій статті ми розглянемо класичні методи управління часом. У сучасному світі є багато планувальників, додатків для ефективного управління своїм власним часом. Але на наш погляд, найефективніший із них – це метод Б. Франкліна. Так, саме того Бенджаміна Франкліна, який дивиться на нас зі 100-доларової купюри. Чим унікальний метод управління часом, який розробив Б. Франклін, так це тим, що він побудований на життєвих принципах й охоплює усі сфери життя людини. Франклін розробив піраміду управління часом.
На чолі всього стоять «Життєві цінності», які відображають те, за якими принципами і цінностями ми живемо. Далі ми повинні прописати «Головну мету» – чого ми хочемо від нашого життя. Можливо, хтось хоче стати директором великого підприємства, а хтось заробити цілий статок – все це глобальна мета конкретної людини. На третьому щаблі розташований «Генеральний план досягнення цілі». Це кроки, завдяки яким ми зможемо досягти нашої глобальної мети. «Довгостроковий план» – це план, який допоможе нам досягти своєї мрії, наприклад навчання в університеті, отримання сертифікатів і дипломів про проходження курсів, за допомогою яких ми зможемо досягти бажаного. «Короткостроковий план» – покрокова інструкція, яка має свій строк, і цей строк не може перевищувати 1 місяця. І остання сходинка – «План на день». Саме цьому щаблю Франклін приділяв особливу увагу, оскільки вміти планувати свій день, розставляти за пріоритетами завдання – це найскладніше в житті людини.
Для планування свого дня ми рекомендуємо використовувати бланк, який допоможе Вам правильно розставляти пріоритети у справах, вести облік справ, які Ви делегуєте, а також розставити пріоритети в завданнях за принципом «Терміново-Важливо». Для цього треба розділити бланк на такі графи:
1. У графі «Список завдань» ми прописуємо всі завдання, які необхідно виконати протягом дня.
2. У графі «Роблю сам» ми перераховуємо пункти, які необхідно зробити нам самим.
3. У графі «Терміново» ми прописуємо ті завдання, які ми повинні виконати в першу чергу.
4. Графу «Важливо» ми заповнюємо завданнями, які важливі саме для нас. Ці завдання можуть бути як робочими, так і особистими.
5. У графі «Делегую» ми пишемо ті завдання, які зможемо передати іншим. Головне в графі «Делегую» – контролювати процес виконання завдання, яке Ви доручили іншій людині.
6. У графу «Планую» ми пишемо ті завдання, які нам потрібно виконати. Але якщо ми не встигнемо, то сміливо зможемо перенести їх на інший день.
Система планування дня Б. Франкліна універсальна, оскільки включає в себе комплексні завдання, які ми робимо протягом дня. Головне в правильному управлінні своїм часом – це правильно розставляти пріоритети за принципом «Терміново-Важливо», і тоді ми зможемо досягати поставлених цілей.